Laji Materiaalit

Tulokset

Finaali

Auto- ja kuljetustekniikka

101 Autonasennus

Lopputulokset

102 Autokorinkorjaus

Lopputulokset

103 Automaalaus

Lopputulokset

104 Kuljetuslogistiikka

Lopputulokset

105 Metsäkoneen käyttö

Lopputulokset

IT ja viestintäteknologia

201 CAD-suunnittelu

Lopputulokset

202 Painotekniikka

Lopputulokset

203 Painotuotteen suunnittelu

Lopputulokset

204 Tietojenkäsittely

Lopputulokset

205 Tietokoneet ja -verkot

Lopputulokset

206 Verkkosivujen tuottaminen

Lopputulokset

Palvelut

301 Asiakaspalvelu ja myynti

Lopputulokset

302 Hiusmuotoilu

Lopputulokset

303 Kauneudenhoito

Lopputulokset

304 Kukkasidonta

Lopputulokset

305 Lähihoitaja

Lopputulokset

306 Puhdistuspalvelu

Lopputulokset

307 Vaatteenvalmistus

Lopputulokset

308 Visuaalinen myyntityö

Lopputulokset

309 Hevostenhoito

Lopputulokset

310 Yrittäjyys

Lopputulokset

311 Eläintenhoito

Lopputulokset

312 Matkailu

Lopputulokset

313 Taloushallinto

Lopputulokset

Rakentaminen

401 Huonekalupuuseppä

Lopputulokset

402 Ilmastointiasennus

Lopputulokset

404 Maalaus ja tapetointi

Lopputulokset

405 Putkiasennus

Lopputulokset

406 Sähköasennus

Lopputulokset

407 Talonrakennus, kirvestyöt

Lopputulokset

408 Talonrakennus, muuraus ja laatoitus

Lopputulokset

410 Viherrakentaminen

Lopputulokset

Ravitsemispalvelut

501 Kondiittori

Lopputulokset

502 Ravintolakokki

Lopputulokset

503 Cateringkokki

Lopputulokset

504 Tarjoilija

Lopputulokset

Teollisuus

601 Automaatioasennus

Lopputulokset

602 Elektroniikka

Lopputulokset

603 Koneistus

Lopputulokset

604 Laborantti

Lopputulokset

605 Levy ja hitsaus

Lopputulokset

606 Mekatroniikka

Lopputulokset

607 Koneenasennus ja kunnossapito

Lopputulokset

TaitajaPLUS

TaitajaPLUS – asiakaspalvelu ja myynti

Lopputulokset

TaitajaPLUS – kiinteistönhoito

Lopputulokset

TaitajaPLUS – logistiikka

Lopputulokset

TaitajaPLUS – puhdistuspalvelu

Lopputulokset

Näytöslajit

Elintarvikkeiden valmistus

Lopputulokset

Lihatuotteiden valmistus

Lopputulokset

Turvallisuusala

Lopputulokset

Taitaja9

  1. Forssan keskuskoulu Forssasta: Atte Haltia, Tiia Virkki ja Markus Vuorinen
  2. Pataluodon koulu Joensuusta: Eeli Friman, Waltteri Kähkönen, Henni Rinkinen
  3. Valkealan yläkoulu Kouvolasta: Elmeri Korppi, Lassi Laiho, Iida Mankki
  4. Karan koulu Riihimäeltä: Nikke Hautapelto, Kaisa Salminen, Inka Vähäkoski
  5. Mertalan koulu Savonlinnasta: Noora Hakulinen, Matilda Leander, Juho Rasimus
  6. Oriveden yhteiskoulu Orivedeltä: Essi Korhonen, Riku Santahuhta, Mikko Virolainen

Lajin yhteistyökumppanit

Yhteistyöoppilaitokset

Pääyhteistyökumppanit