Laji Teollisuus

605 Levy ja hitsaus

Lajivastaavat

  • Lassila Mika

    Koulutuskeskus Sedu
    mika.lassila@sedu.fi
    040 868 0756

  • Olli Janhunen

    Koulutuskeskus Sedu
    olli.janhunen@sedu.fi
    040 868 0699

Finalistit


  • Aleksi Kihlström

    Saimaan ammattiopisto Sampo


  • Tomi Koivula

    Sastamalan koulutuskuntayhtymä


  • Juho Nissinen

    Savon ammatti- ja aikuisopisto


  • Saku Pirilä

    Koulutuskeskus Sedu


  • Valtteri Saarinen

    Vantaan ammattiopisto Varia


  • Janne Suihkonen

    Savon ammatti- ja aikuisopisto


  • Ossi Uotila

    Sastamalan koulutuskuntayhtymä


  • Miika Viitala

    Oulun seudun ammattiopisto


  • Kansainvälinen kilpailija Vyacheslav Pavlov

    Petrovsky College


  • EuroSkills2016-kilpailija Janne Leskelä

    Oulu

Finaali

Kilpailutehtävän rakenne ja tehtävämoduulien keskeiset sisällöt

  • Kotakeittiön valmistus, Moduulit 1, 2 ja 3 (levytyöt ja hitsaus)
  • Hitsaajan pätevyyskoe: ISO 9606-1 111 P FW FM1 B t6 PB sl (hitsaus)
  • Hitsaajan pätevyyskoe: ISO 9606-1 135 P FW FM1 S t6 PB sl (hitsaus)
  • Itsearviointi, kustannuslaskenta ja hinnoittelu (Itsearviointi, yrittäjyys)

Jokaiseen tehtävään sisältyy työturvallisuus, työergonomia ja kestävä kehitys.

 

Tehtävien laajuus, pisteytys ja käytettävissä oleva aika

  • Kotakeittiön valmistus
    • Moduuli 1, 35p,  7h30min (tiistai)
    • Moduuli 2, 20p,  4h30min (keskiviikko)
    • Moduuli 3, 15p,  3h (keskiviikko)
  • Hitsauskokeet
    • ISO 9606-1 111 P FW FM1 B t6 PB sl, 10p,  45min (torstai)
    • ISO 9606-1 135 P FW FM1 S t6 PB sl, 10p,  45min (torstai)
  • Itsearviointi, kustannuslaskenta ja hinnoittelu
    • Itsearviointi, kustannuslaskenta ja hinnoittelu, 10p,  1,5h (torstai)

Liitteet

Pääasialliset arviointikriteerit

  • Levytöiden laatu, mittatarkkuus, kuvanmukaisuus, kilpailutyön hitsaukset ja työskentelytekniikka, 50 p
  • Pienahitsauskokeet, 20 p
  • Työpaikan järjestys + työturvallisuus, 10 p
  • Työyhteisötaidot + itsearviointi, 10 p
  • Kustannustietoisuus + elinikäinen oppiminen, 10 p
  • Yhteensä 100 p

Kuvaus arvioinnin toteuttamisesta

Tuomaristo ratkaisee kilpailijoiden paremmuusjärjestyksen kilpailussa määrittämällä pisteet jokaiselle kilpailijalle. Arvioinnissa käytetään CIS-pistelaskujärjestelmää, lajin maksimipisteet ovat 100. Kilpailutyöt arvioidaan tuomareiden toimesta objektiivisesti sekä subjektiivisesti.

Kilpailija suorittaa kilpailutyöstä subjektiivisen itsearvioinnin jota verrataan tuomareiden suorittamaan arviointiin.

Kilpailussa käytettävät materiaalit, laitteet, työvaiheet ja lajialue

  • Hitsauskoneet Kemppi Fastmig M520 ja Mastertic 2300 ACDC
  • Särmäyspuristin Cone 1600
  • Levynpyöristyskone
  • Kanttauskone
  • Polttoleikkausvarusteet X11 Original
  • Pylväsporakone
  • Agan kaasut, Mison 18 ja argon
  • Elgan hitsauslisäaineet
  • S235 levyt, tangot ja putket

Lajialue on rajattu siten, että kilpailun aikana sinne pääsevät ainoastaan tuomarit ja muut erikseen akkreditoidut ohjaajat. Kilpailutöiden tarkastus tapahtuu avoimesti ja sitä pääsee seuraamaan alueen ulkopuolelta. Kilpailijoiden, alueella olevien toimihenkilöiden sekä yleisön turvallisuus on huomioitu tulityömääräysten mukaisesti rakennetuilla turvaseinillä ja –rakenteilla. Hitsaus- ja leikkaushuurut ohjataan suodattimeen ja puhdistetaan.

Mitä kilpailijan on itse tuotava kilpailupaikalle

Kilpailijan tulee ottaa mukaan henkilökohtaiset levyseppä-hitsaajan käsityökalut kuten:

  • Piirtopiikki
  • Pistepuikko
  • Kulmahiomakone
  • Käsiporakone
  • Poranteräsarja
  • Jatkojohto
  • Mittavälineet
  • Lukkopihdit
  • Liimapuristin
  • Teräsharja
  • Kuonahakku
  • Polttoleikkaus-sarja harppeineen ym.

Kilpailijan tulee ottaa mukaan myös suojapuku, turvajalkineet, suojalasit ja oma hitsausmaski ja hitsauskäsineet.

Esimerkkitehtävä ja arviointi kokonaisuudessaan

Skills Finlandin sivuilla on tehtäväpankki jossa voi tutustua vanhoihin tehtäviin.

 

Aikataulu

Maanantai 9.5.2016
9.00-14.00 Kilpailijoiden, kilpailuhuoltajien, tuomarien ja joukkueenjohtajien akkreditointi
11.00-15.00 Lounasaika
14.00-15.00 Kansainvälisten kilpailijoiden informaatiotilaisuus Kirkkokadun audiotorio
14.00-16.30 Kilpailijoiden, tuomareiden ja lajitoimijoiden yhteistoiminta-aika, koneisiin tutustuminen laji-alueella

 

Tiistai 10.5.2016
1. kilpailupäivä
Klo 8.30-17.30
8.30-9.00 Ohjeistus ja yleisinfo kilpailutehtävästä
9.00-12.00 Kilpailutyön moduulin 1 valmistus
12.00-13.00 Lounas
13.00-17.30 Kilpailutyön moduulin 1 valmistus

 

Keskiviikko 11.5.2016
2. kilpailupäivä
Klo 8.30-17.30
8.30 Kilpailijat lajialueelle
9.00-12.00 Kilpailutyön moduulin 2 valmistus
12.00-12.45 Lounas
12.45-17.30 Kilpailutyön moduulin 2 ja 3 valmistus

 

 

Torstai 12.5.2016
3. kilpailupäivä
Klo 8.30-16.00
8.30 Kilpailijat lajialueelle
9.00- 11.00 Itsearviointi ja hitsaajanpätevyyskokeet
11.00-12.00 Lounas
12.00-13.00 Kustannuslaskennat
14.15-15.00 Tulosten julkaisu
15.00-16.00 Palkintojen jako lajialueella

 

Tuomarit

Matti Suihkonen, Etelä-Savon ammattiopisto
Jouni Hyvärinen, Stadin ammattiopisto
Pasi Raekorpi, Kemppi Oy
Jorma Sihvonen, IWE

Yleiskuvaus kilpailulajista

Lajin kilpailutehtävät pohjautuvat kone- ja metallialan perustutkinnon, levyseppähitsaajan koulutusohjelman opetussuunnitelmaperusteisen koulutuksen kiitettävän tason (K3) vaatimuksiin. Kilpailijat saavat valmistettavista kilpailutehtävistä piirustukset ja ohjeet (kirjalliset ja/tai suulliset, tarvittaessa myös ruotsin kielellä), jonka jälkeen kilpailija valmistaa kilpailutyön hänelle varatuista materiaaleista.

Alkuperäinen kuva WorldSkills 2013 Leipzig
Alkuperäinen kuva WorldSkills 2013 Leipzig

Kilpailun luonne

Kilpailu on yksilökilpailu.

Osaamisvaatimukset

Menestyvän kilpailijan tulee hallita seuraavat osa-alueet:

  • piirustuksenlukutaito, mitat, toleranssit, hitsausmerkit
  • materiaalien ja hitsauslisäaineiden tuntemus ja käsittelytaidot, teräkset, ruostumattomat
  • tutkintovaatimusten mukainen hitsaustaito, hitsausprosessit 135, 136, 111, 141
  • terminen leikkaus, plasma tai polttoleikkaus (AGA X11 -tyypin välineillä)
  • levyn taivutus käsin ja koneellisesti
  • metallialan peruskoneiden ja käsityövälineiden hallinta
  • taloudellisuus ja kustannustietoisuus
  • elinikäisen oppimisen arviointitaidot
  • työturvallisuuden, ergonomian, työkyvyn ylläpidon sekä kestävän kehityksen periaatteiden huomioiminen

 

Lajiohjausryhmä 2016

Mika Lassila,lajivastaava, Koulutuskeskus Sedu, mika.lassila@sedu.fi
Olli Janhunen, varavastaava, Koulutuskeskus Sedu, olli.janhunen@sedu.fi
Jarno Hietanen, Kemppi Oy, jarno.hietanen@kemppi.com
Jouni Hyvärinen, Stadin ammattiopisto, jouni.hyvarinen@stadinao.fi
Jorma Mörsky, Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä, jorma.morsky@lskky.fi
Jukka Pasanen, Savon ammatti- ja aikuisopisto, jukka.pasanen@sakky.fi
Matti Suihkonen, Etelä-Savon ammattiopisto, matti.suihkonen@esedu.fi
Seppo Valio, OPH, seppo.valio@oph.fi

Lajin yhteistyökumppanit

Yhteistyöoppilaitokset

Pääyhteistyökumppanit